Praleisti ir eiti į turinį

Truputį apie saiką arba kas vyksta organizme išgėrus kolos

2011, 23 kovo

Apie saiką truputėlį vėliau, pirma paskaitom kaip kola veikia patekusi į mūsų kūnus:

Per pirmas 10min: Organizmas gauna 10 arbatinių šaukštelių cukraus (t.y. 100% visą rekomenduojamą dienos normą). Žinoma, tas užgožiantis saldumas nesukelia vėmimo reakcijos, kadangi fosforo rūgštis sureguliuoja skonio pojūtį, tad neleidžia pasireikšti pykinimui.

20 min: Cukraus lygis kraujyje smarkiai padidėja, dėl to išsiskiria didelis kiekis insulino reguliuoja cukraus kiekį kraujyje). Jūsų kepenys į tai atsako bandydamos bet kokį gautą cukrų (angliavandenis) paversti lipidais (riebalais). Nesvarbu, kad tuo momentu lipidų kiekis buvo normos ribose.

40 min: Kofeino įsisavinimas baigtas. Išsiplečia akių vyzdžiai; kyla kraujo spaudimas – į ką kepenys atsako paduodamos  dar daugiau cukraus į kraujotaką. Adenozino receptoriai smegenyse užblokuoti, pranyksta mieguistumas.

45 min: Organizme paspartėja dopamino (neurohormonas) gamyba, stimuliuojami malonumo centrai smegenyse. Beje  nustatyta, kad tokiu principu veikia ir heroinas(paspartina dopamino išskyrimą smeg. centram stimuliuoti).

>60 min: Žarnyne, fosforo rūgštis prisijungia kalcį, magnį, cinką, dėl to paspartėja metabolizmas. Tokie junginiai su didelėmis cukraus ir dirbtinių saldiklių dozėmis skatina kalcio pašalinimą per šlapimą (kaulai negauna pakankamai kalcio, reikalingo tvirtumui palaikyti).

>60 min: Kofeinas ima veikti kaip diuretikas (atsiranda noras šlapintis). Dabar pašalinsite kalcį, cinką, magnį (turėjusius keliauti link jūsų kaulų, nervų), taip pat  natrį, elektrolitus ir vandenį.

>60 min: Ima nykti pakylėjimo būsena, prasideda nuovargis – dėl staigiai kritusio cukraus kiekio kraujyje. Žmogus tampa irzlus arba tingus. Kūno hidratacija nepakankama, nes su šlapimu buvo pašalintas koloje buvęs vanduo, o taip pat ir mineralinės medžiagos kurias kūnas buvo gavęs prieš tai ir būtų panaudojęs dantų ir kitų kaulų statybai, organizmo palaikymui.

Vėliau po viso šito, praėjus keletai valandų –  krintant kofeino poveikiui, prisidės dar daugiau nuovargio – caffeine crash efektas. Rūkaliai tą pajus jau už nemažiau kaip dviejų valandų, t.y. dar greičiau.

Priešas yra ne pati kola, bet joje esantis didžiulių cukraus dozių, kofeino ir fosforo rūgšties derinys – jų esama vos ne visuose gazuotuose “gaivuose gėrimuose“.

Taip pat pranešama, kad vartojant itin daug kolos, gali ištikti paralyžius.

Čia padės tik saikas arba tokios produkcijos atsisakymas.

6 Komentaras
 1. tuxaz permalink

  Išvis “gazirovkos“ vengt reikia 🙂

 2. ačiū. Kolos nebenoriu 😀

 3. aš jau senokai gazuotus gėrimus “pristabdžiusi“ esu, bet dabar tai išvis nebesinori 😀

 4. Eglė permalink

  Negeriu tokių jau 7 metus.
  o kaip su kava?

Trackbacks & Pingbacks

 1. Kas vyksta organizme išgėrus kolos « STRAIGHT EDGE LIETUVA
 2. Priedas 2: saikas, sveikata, saldikliai, kava – „gera vieta ir laikas“ rizikai [13/18] | DeN4VeN – "### ######### ##### ###########"

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: