Praleisti ir eiti į turinį

Opijaus laukai: Valstybinė impotencija arba žaidžiame kareivėliais

2012, 24 vasario
Vaikų darželis

Etiudas "Vaikų darželis". Nuotr. pasiskolinta iš dienraščio Respublika

Spalvotų revoliucijų specialistas ir Lietuvos priešas Andrew Eiva, “galimai“ tyčiojasi iš Lietuvos  ir Afganistano piliečių ir mums meluoja į akis:   http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/zaliuju_bereciu_kapitonas_aeiva_afganistane_lauzome_blogio_asi/

Citata iš interviu, kur aiškiai mus (skaitytojus) ir klausimus užduodantį žurnalistą laiko kvailiais:

– Net amerikiečiai jau suvokia, kad karas Afganistane yra beprasmis. Kodėl to niekaip nesuvokia Lietuva ir toliau tęsia karą? – „Respublika“ klausė A.Eivos.
– Aš, kaip lietuvis, nors ir esu amerikietis, prisimenu, kokios aukos Lietuvai reikėjo, kad ji išsikovotų Nepriklausomybę. Todėl manau, kad turime jausti atsakomybę ir padėti afganams gintis nuo priespaudos. Tačiau reikia kitokios strategijos, nei yra vykdoma dabar. Reikia daugybės patobulinimų, nes strategija neefektyvi ir nebus sėkminga.

– Ką turite omenyje?

– Reikėtų strategiją keisti iš okupacinės į pagalbinę – padėti vietinėms afganų pajėgoms pačioms atsimušti nuo Talibano. O tam nereikia užimti visos teritorijos ir įvesti tūkstančius karių.

– Tikite, kad afganai mūsų nelaiko okupantais?

– Kai kurie tikrai laiko okupantais, o kai kurie mano, kad mes esame pagalbininkai. Tačiau pirmųjų yra daugiau, ypač tarp tų, kurių artimieji ar draugai buvo nužudyti.

– Kas mums davė teisę įžygiuoti į Afganistaną be jo paties prašymo?

– Juk kovoti su blogio ašimi reikia.

– Bet kas mums suteikė tokią teisę?

– Su mūsų pagalba buvo nuverstas Talibano režimas. Tai yra gerai. Bet ir nuvertus trauktis negalėjome, nes teroristai ir toliau būtų būręsi šalyje. Tačiau reikia prisiminti, kad Afganistano partizanams Talibaną padėjo nuversti tik 100 elitinių JAV karių. Tokios strategijos ir reikėjo laikytis, o ne įvesti 100 tūkstančių karių. Reikėjo keliems kariams iš „Žaliųjų berečių“ vadovauti afganams ir padėti gentims apsiginti nuo Talibano, reikėjo ten apsigyventi, išmokyti vietinius kariauti. Tačiau mes nusprendėme patys savo tvarką įvesti, kišdami šautuvus afganams, kuriems tai nepatinka, į veidus.“

O žemiau komentuojantis Lietuvos Afganistano karo dalyvių asociacijos pirmininkas Juozas KOREIVA, pasako kaip yra iš tiesų ir dar primena šiek tiek Afganistano istorijos, žodžiu paskaitykite, pamatysite skirtumus tarp šių Respublikos pašnekovų.

Patikęs komentaras:

tt 2012 vasario mėn. 24 d. 11:46:33

Negi patrankų mėsai aiškinsi, kokia tikroji karo priežastis, paskui dar
atsisakys kariauti. Šiukštu negalima. Ar ne, Eiva? O gal ir pats dar
tebesi patrankų mėsos lygyje ir dar nesusivokei

Susijęs straipsnis:

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/respublikos_redakcijos_skiltis/taikdariska_misija_ar_okupacija/

One Comment
  1. jo, kaip lietuvis, kaip zinderlanzber, bet tikras czv satanistas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: